Нов Каталог

СЕРВИСНА ОПРЕМА 2018

АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА

СЕРВИСНА ОПРЕМА 2017

НОВИОТ КАТАЛОГ НА СЕРВИСНА ОПРЕМА


Каталог

 

КАТАЛОГ 2010 Новиот каталог за авто делови 2010 e  достапен во дигитална PDF верзија,
 

НОВОСТИ

02.12.2019

 

22.10.2019

АКЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА!!!
ЛУКЕНА АВТОДЕЛОВИ СЕКОГАШ ДАВА ПОВЕЌЕ

08.10.2019

 

17.09.2019

15.08.2019

Лукена Автоделови Скопје, отвори нов продажен центар за авто делови и сервисна опрема во населбата Пинтија, по повод отварањето за нашите верни купувачи приготвивме АКЦИИ, повелете во нашиот нов продажен центар

 

 

 

05.02.2018

Електронско издание на каталогот за сервисна и пратечка опрема на AM group за ANDROID уреди.

23.05.2017

06.12.20016

 

31.07.2016

08.05.2016

 

18.04.2016

 

16.04.2016

 

15.04.2016

23.08.2013

Почитувани соработници и клиенти, Ве информираме дека во нашата понуда можете да ги најдете високо квалитетните спирали за амортизери од германскиот производител PowersprinX.

 

05.07.2013

Почитувани купувачи,
Ве информираме дека ја проширивме нашата понуда со асортиманот од AKRON MALOлидер на пазарот во производство на гумени и гумено-метални делови, црева за кочници, семеринзи, сајли и затегачи


20.05.2013

Нов бренд во понуда - Blue Print®
Почитувани киленти, Ве информираме дека Лукена-Автоделови стана дистрибутер за Македонија на брендот Blue Print®
Комплетно решение за резервни делови на јапонски и корејски производители на автомобили на едно место – Blue Print®
Blue Print® го одликува апсолутна посветеност на квалитетот
- сите делови се специјално наменети за прва замена на оригинални делови;
- врвен квалитет на производите;
- 3 години гаранција без оглед на поминатите километри.

Во Анлгија Blue Print® е познат како PREMIUM бренд, а поголемиот дел производи се од јапонско или корејско производство (околу 260 добавувачи - претежно се за прво вградување, а останатите се верификувани реномирани производители.

 

12.03.2013

САЕМ НА АВТОМОБИЛИ 2013 22-31.март
Ќе ни биде особена чест и задоволство да не посетите на Белградскиот саем на автомобили

Добродојдовте на нашите штандови:
Хала 2-a Штанд 2214 авто делови
Хала 2-б Штанд 2120 сервисна опрема

 

28.02.2013

Почитувани клиенти и соработници,
Ве информираме дека Лукена-Автоделови ДОО Скопје стана застапник на уште еден европски бренд. Ви ги претставуваме сајлите од италијанскиот производител RC, со врвен квалитет, достапни цени и широк асортиман

 

11.01.2013

Постоечкиот асортиман нашата фирма го збогати со деловите на фирмата FEBI Bilstein – Germany, која е еден од лидерите на светскиот пазар на резервни делови за патнички и комерцијални возила и со години е синоним на висок квалитет и високи перформанси. Сите информации за асортиманот и цени можете да добиете на тел. 02/55-11-771, 02/55-11-773 или директно во нашиот објект. Сите FEBI шифри се наоѓаат во каталогот TECDOC.

BILSTEIN германски уљни, гасни амортизери. Повеќе од 50 години искуство во производство на амортизери, за прво вградување ги прават германските BILSTEIN амортизерите Ваш најдобар избор.

 

 

15.11.2012

Ново во нашата продажна програма, диск плочки SPS France Auto

 

 

15.10.2012

KAMPOL, полски производител, од чиј асортиман ги издвојуваме кочионите пакни со врвен квалитет.

 

 

01.08.2012

НОВИ АРТИКЛИ!!!!
Горди сме да објавиме дека Лукена-Автоделови ДОО Скопје, стана претставник и дистрибутер на италијанскиот производител Nuova Tecnodelta, поточно на нивниот бренд CAR. Од понудата ги издвојуваме: кочионите цилиндри, цилиндри за квачило и кочиони цилиндри со контрола на силата на кочење. КУПУВАЈТЕ ОД ПРВА РАКА

 

 

 

10.07.2012

ENEOS моторни масла, производи на водечката јапонска компанија JX NIPPON OIL & ENERGY.

Eneos моторните масла се наоѓаат во прво полнење на возилата: TOYOTA, HONDA, SUZUKI, MAZDA, MITSUBISHI, DAIHATSU, NISSAN, ISUZU, HYUNDAI, KIA… Името на брендот е настанато со комбинација на англискиот збор “ENERGY” (енергија) и грчкиот збор “NEOS” ново. Логото на брендот Eneos симболизира енергија.

 

 

15.06.2012

НОВО во нашата продажна програма GOODYEAR клинасти и ребрасти каиши

 

 

10.06.2012

НОВ БРЕНД ВО НАШАТА ПОНУДА

Ги известуваме сите наши соработници и купувачи дека нашата продажна програма ја збогативме со DAYCO ремени, затегачи и ременици

 

 

01.06.2011

Ново во нашата понудаРАМКИ ЗА РЕГИСТАРСКИ ТАБЛИЦИ, АВТО КОЗМЕТИКА

Нашата програма ја збогативме со рамки за регистарски таблици, миризливи елкици Pinotti, хромиарана ознака за држава, регулатор на појас....

03.04.2011

Ново во нашата понудаMAPA СЕТОВИ

Ги информираме нашите ценети купувачи дека како ексклузивен дистрибутер во нашата понуда имаме MAPA сетови за квачила

 

22.01.2011

Ги информираме нашите ценети купувачи дека од 01.02.2011 во нашата понуда можат да најдат моторни масла од светски познатите производители како што се Valvoline, Mobil, Elf, Castrol, Aral , Selenia  и Total.

Преку 6000 артикли од сопствени брендови

Лукена-Автоделови ДОО се занимава со продажба на авто делови за сите европски возила. Друштвото се наоѓа во Скопје, ул. „15 Корпус“ бр. 2 , магацин 3 (Фершпед), врата 7.

Поседуваме со голем асортиман на авто делови, со висок квалитет и по многу поволни цени. 

Web Shop